Mobil Mobilgear SHC XMP 320 208 Lt Sentetik Endüstriyel Dişli Yağı

M 4723.16
Yeni

33 060,47 ₺

- +

HEMEN AL
 
Açıklama


MOBİL MOBİLGEAR SHC XMP 320


Sentetik Endüstriyel Dişli YağlarıÜrün Tanımı


Mobilgear™ SHC XMP Serisi üstün performanslı, sentetik endüstriyel dişli yağları en zor koşullar altında bile optimum ekipman koruma ve uzun yağ ömrü sağlama amacıyla tasarlanmıştır. Mobil’in polialfaolefin (PAO) teknolojisi, benzersiz oksidasyon direnci ve ısıl özellikler, yüksek viskozite indeksi, mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığı ve genellikle mineral yağlarda gözlenen istenmeyen bileşik oluşumunu engellemek amacıyla tercih edilmiştir. Bu yağın yüksek viskozite indeksi ve düşük sürtünme katsayısı biraraya gelerek birçok dişli tahrik ünitelerinde güç tüketimini önemli düzeyde düşürmeye yardımcı olur. Mobilgear SHC XMP Serisi yağlayıcılar çizilme gibi geleneksel  aşınma biçimlerine karşı karşı mükemmel koruma ve karıncalanmaya karşı yüksek düzeyde dayanıklılık sağlayacak şekilde ileri teknoloji ürünü ve dikkatlice harmanlanmış özel katık sistemi ile tasarlanmıştır. Geleneksel dişli yağ kimyası ile karşılaştırıldığında, bu yağlar ayrıca dişli kutuları rulmanlarında da geliştirilmiş bir yağlama potansiyeli sergiler. Mobilgear SHC XMP Serisi ürünler tuzlu su ve asitli suya da karşı korumanın gerektiği ortamlarda pas ve korozyona karşı daha üstün koruma sağlamaktadır. Bu yağlar orta düzeydeki nemli ortamlarda dahi üstün filtre ömrü sunar ve en yüksek sıcaklıklarda bile demir ve demir dışı metaller ile mükemmel uyum sağlar. 


Mobilgear SHC XMP yağları çelik malzemeli düz, helis ve konik dişli sistemlerinden oluşan endüstriyel tip kapalı dişli tahrik sistemleri için önerilir. Karıncalanma oluşan ve diş yüzeyleri sertleştirilmiş ağır hizmet dişli kutuları için önerilir. Aynı zamanda aşırı düşük ve/veya yüksek sıcaklıkların olduğu ve korozyonun gözlendiği dişli uygulamalarında da kullanılabilir.


Özgün karışım özelliklerinin sağladığı karıncalanmaya karşı dayanıklılık ve zor koşullardaki üstün performansları ile Mobilgear SHC XMP Serisi ürünlerin dünya çapındaki müşteriler ve ekipman üreticileri arasında ünü giderek yaygınlaşmaktadır.


 


Özellikleri ve Faydaları


SHC ile tanımlanan Mobil marka yağlar yenilikçi özellikleri ve benzersiz performansları ile dünya çapında tanınmakta ve kabul görmektedir. Öncülüğünü bilim adamlarımızın yaptığı moleküler tasarımlı PAO sentetik ürünleri, benzersiz ürün yaratma amacıyla ileri teknoloji kullanımındaki kararlılığımızı simgelemektedir. Mobilgear SHC XMP Serisi yağların geliştirilmesinde rol oynayan temel faktörlerin başında, hızla gelişmekte olan endüstriyel dişli tasarımları ve çalışma koşullarına uygun benzersiz performans sağlayacak ürün temini için, bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımız ile önde gelen ekipman üreticileri arasında gerçekleştirilen yakın çalışma gelmektedir. 


Ekipman üreticileri ile birlikte yaptığımız çalışmalar, Mobilgear SHC XMP Serisi yağların benzersiz performanslarının kanıtlanması amacıyla laboratuarlarımızda yapılan testlerde elde edilen sonuçları teyit etmektedir. Ekipman üreticileri ile yapılan ortak çalışmaların bir başka faydası da, ağır yükler altındaki yüzey sertleştirilmiş dişli uygulamalarında gözlenen karıncalanmaya karşı da korunma sağlandığını ortaya koyması olmuştur. Bu işbirliği içindeki çalışmalar, ayrıca yeni Mobilgear SHC XMP teknolojisinin bütün bir yıl boyunca geniş bir çalışma sıcaklığı aralığında da dengeli bir performans sergileme özelliğine sahip olduğunu da göstermiştir. 


Dişlilerde karıncalanmayı önlemek için ürün formülasyonundan sorumlu bilim adamlarımız, geleneksel dişli aşınma mekanizmalarına karşı koruma sağlama yanı sıra, aynı zamanda karıncalanmayı önleyecek özellikleri sağlayan özel katık bileşimi tasarlamıştır. Formülasyon sorumluları, mükemmel yağ ömrü ve tortu kontrolü, ısıl/oksidasyon ve kimyasal bozunmaya karşı direnç göstermenin yanı sıra, dengeli performans özelliği sağlamak amacıyla özel PAO sentetik bazlı yağları seçmiştir. Sentetik bazlı yağlar, wax içermemesi nedeniyle mineral yağlarla kıyas kabul edilmeyecek ölçüde düşük sıcaklık akışkanlığı sağlamakta ve uzak, düşük sıcaklık uygulamaları için çok önemli bir fayda sağlamaktadır. Mobilgear SHC XMP Serisi yağların diğer faydaları aşağıda verilmektedir:Özellikleri


Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar


Karıncalanmaya karşı mükemmel korumanın yanı sıra geleneksel çizilme aşınmasına karşı üstün koruma


Aşırı yük, devir ve sıcaklık koşulları altında çalışan kapalı dişli tahrik ünitelerinin dişli ve yatak ömürlerini uzatır


 


Beklenmeyen duruşları azaltarak özellikle ulaşılması zor dişli kutuları için daha az bakım gerektirir


Yüksek sıcaklıkta bozulmaya karşı üstün direnç


Yağ ömrünü ve yağ değişimi aralıklarını uzatır ve yağ tüketimini ve işçilik maliyetlerini düşürür


Daha yüksek dişli verimliliği için düşük sürtünme özelliğindeki PAO baz yağlar


Enerji tüketimi azaltır ve çalışma sıcaklıklarını düşürür


Viskozite kararlılığını arttıran yüksek viskozite indeksli baz yağlar


Gerek yüksek ve gerekse düşük sıcaklıkta çalışma kapasitesini korur; özellikle yağ ısıtma veya soğutma imkanı olmayan, ulaşımı zor kritik uygulamalarda kullanılır


Pas ve korozyona karşı mükemmel direnç ve üstün sudan ayrılabilme özelliği


Yüksek sıcaklıklar veya su kirliliğinin olduğu uygulamalarda düzenli ve arızasız çalışma sağlar


 


Yumuşak metaller ile mükemmel uyum gösterir


Su bulunan ortamlarda bile üstün filtre ömrü


Filtre değişimi daha azdır ve bakım maliyetlerini düşürür


Yaygın kullanılan dişli kutusu malzemeleri ve mineral bazlı dişli yağları ile mükemmel uyum


Pek çok mineral yağdan kolaylıkla dönüşüm yapılabilir


 


Kullanım Yerleri


Uygulama Esasları: Mobilgear SHC XMP Serisi mineral yağ bazlı ürünlerle uyumludur, ancak diğer yağlarla karışımı performanslarının düşmesine yol açabilir. Performansından en üst seviyede yararlanabilmek için sistemin Mobilgear SHC XMP Serisi içinde yer alan yağlardan biri ile değiştirmeden önce iyice temizlenmesi önerilir. 


Mobilgear SHC XMP Serisi üstün performanslı tam sentetik endüstriyel dişli yağları en zor koşullar altında bile optimum ekipman koruma ve yağ ömrü sağlamak için tasarlanmıştır. Bunlar yüzey sertleştirilmiş modern dişlilerde karıncalanmaya karşı direnç amacıyla formüle edilmiştir ve gerek yüksek ve gerekse düşük sıcaklık ortamında çalışabilirler. Tipik özellikleri şunlardır:
    • Rüzgar türbinleri, özellikle ağır ve şok yükler altındaki üniteler, ulaşımı zor ve aşırı sıcaklıkta çalışan üniteler    • Plastik çekme makineleri dişli kutuları  • Kağıt, demir-çelik, petrol, tekstil, orman ve çimento endüstrilerinde kullanılan ve dişli koruma ve optimum yağ ömrü gereken modern, yüksek yükler altındaki dişli kutuları


 


Spesifikasyonlar ve OnaylarMobilgear SHC XMP Serisi aşağıdaki onay ve spesifikasyonları karşılar veya geçer


320


460


AGMA 9005-EO2 EP


X


X


DIN 51517-3, 2009-06


X
 


Tipik ÖzelliklerMobilgear SHC XMP Serisi 


320


460


ISO Viskozite Sınıfı


320


460


Viskozite, ASTM D 445


 


 


cSt @ 40ºC


335


460


cSt @ 100ºC


38.3


48.7


Viskozite İndeksi, ASTM D 2270


164


166


Akma Noktası, ºC, ASTM D 97


-38


-36


Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92


242


232


Özgül Ağırlık @ 15.6ºC, ASTM D 4052, kg/l


0.86


0.863


FZG Karıncalanma, FVA Pro No. 54


 


 


Yük Kademesi


10


10


GFT-Sınıf


Yüksek


Yüksek


FZG Kazınma, DIN 51345 (mod) A/16.6/90, Yük Kademesi


14+


14+


4-Ball Aşınma Testi, ASTM D 4172, mm (Mod 1,800 d/d, 20kg, 54ºC, 60 dakika)


0.25


0.25


Pas Testi, ASTM D 665, Deniz Suyu


Geçer


Geçer


Sudan Ayrılma, ASTM D 1401, 40/37/3 @ 82ºC, dakika


10


10


Köpük Testi, ASTM D 892, Seq II Eğilim / Kararlılık, ml/ml


0/0


0/0

 

 

Haftaiçi 15:30'dan ve Cumartesi 10:30'dan önce verilen siparişleriniz ürün detayında belirtildiği gibi (aynı gün yada maksimum 3 iş günü içerisinde) işleme alınacaktır. Belirtilen saatlerin dışında verilen siparişler ürün detayında yer alan kargo süresine göre işleme alınacaktır. Ürünlerimiz Sürat Kargo ile gönderilmektedir.

 

 

OilMarkt'dan almış olduğunuz ürünlerde müşteri memnuniyeti kapsamında ambalajı ve orjinalliğinin bozulmamış olmaması kaydı ile 7 gün içerisinde iade alınabilmektedir. Kargonuzu teslim alırken lütfen kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Kargo esnasında doğabilecek bir hasar, eksiklik tespit ettiğiniz takdirde görevliye hasar tespit tutanağı tutturup ürünü iade etmeniz gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı olmayan kırık/hasarlı ürünler için herhangi bir işlem yapılmamaktadır. İade/değişim ürün gönderimlerinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması kullanılmalıdır. Eğer farklı bir kargo firması ile gönderim yapılacaksa kargo bedeli gönderici tarafından ödenmelidir. Farklı kargo firmaları ile gönderilen ödemeli kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmemektedir.

 

 

Aracınız için herşey... Parlaklar Madeni Yağ'ın iştiraki olan OilMarkt 2014 yılında kuruldu. Sahip olduğu geniş ürün gamını cazip fiyatlarla ve Parlaklar Madeni Yağ güvencesiyle tüketicilerine sunan OilMarkt; Motor Yağları, Motor Yağ Katkıları, Endüstriyel Yağlar, Gres Yağları, Şanzıman ve Difeansiyel Yağlar, Akü, Filtre, Oto Yedek Parça, Oto Aksesuarları gibi kategorillerde binlerce ürünü bünyesinde bulunduruyor. Orta ölçekli bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve müşteri memnuniyeti sayesinde kısa sürede madeni yağ sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir. Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur. Müşteri hizmette dürüstlük ve kalite prensibiyle OilMarkt, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

 
Ürün Özellikleri
Ürün Ağırlığı 160 Kg - 225 Kg Arası Varil
Adetli Satış 1 Adet

Bir değerlendirme yazın

Mobil Mobilgear SHC XMP 320 208 Lt Sentetik Endüstriyel Dişli Yağı

Bir değerlendirme yazın

Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
33060.47 ₺
33060.47 ₺
2
17518.74 ₺
35037.48 ₺
3
11845.57 ₺
35536.70 ₺
4
9019.72 ₺
36078.89 ₺
5
7314.30 ₺
36571.49 ₺
6
6177.90 ₺
37067.40 ₺
7
5373.27 ₺
37612.89 ₺
Anlaşmalı Kredi Kartları
WorldCard
Özellikli Kredi Kartları
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
33060.47 ₺
33060.47 ₺
2
17518.74 ₺
35037.48 ₺
3
11845.57 ₺
35536.70 ₺
4
9019.72 ₺
36078.89 ₺
5
7314.30 ₺
36571.49 ₺
6
6177.90 ₺
37067.40 ₺
7
5373.27 ₺
37612.89 ₺
Anlaşmalı Kredi Kartları
Bonus
Özellikli Kredi Kartları
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
33060.47 ₺
33060.47 ₺
2
17518.74 ₺
35037.48 ₺
3
11845.57 ₺
35536.70 ₺
4
9019.72 ₺
36078.89 ₺
5
7314.30 ₺
36571.49 ₺
6
6177.90 ₺
37067.40 ₺
7
5373.27 ₺
37612.89 ₺
Anlaşmalı Kredi Kartları
Maximum
Özellikli Kredi Kartları
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
33060.47 ₺
33060.47 ₺
2
17518.74 ₺
35037.48 ₺
3
11845.57 ₺
35536.70 ₺
4
9019.72 ₺
36078.89 ₺
5
7314.30 ₺
36571.49 ₺
6
6177.90 ₺
37067.40 ₺
7
5373.27 ₺
37612.89 ₺
Anlaşmalı Kredi Kartları
CardFinans
Özellikli Kredi Kartları
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
33060.47 ₺
33060.47 ₺
2
17518.74 ₺
35037.48 ₺
3
11845.57 ₺
35536.70 ₺
4
9019.72 ₺
36078.89 ₺
5
7314.30 ₺
36571.49 ₺
6
6177.90 ₺
37067.40 ₺
7
5373.27 ₺
37612.89 ₺
Anlaşmalı Kredi Kartları
Paraf
Özellikli Kredi Kartları
Taksit Sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
33060.47 ₺
33060.47 ₺
2
17518.74 ₺
35037.48 ₺
3
11845.57 ₺
35536.70 ₺
4
9019.72 ₺
36078.89 ₺
5
7314.30 ₺
36571.49 ₺
6
6177.90 ₺
37067.40 ₺
7
5373.27 ₺
37612.89 ₺
Anlaşmalı Kredi Kartları
Axess
Özellikli Kredi Kartları

Benzer Ürünler:

Ara

No products

To be determined Kargo
0,00 ₺ Toplam

Siparişi Tamamla